Photoshopda Fotoğrafları "puzzle" Yapmak

Konusu 'Photoshop Video Lessons' forumundadır ve F@ROZ tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

G.ReklaM

G.Reklam

1. F@ROZ TEKNİK ADMİN Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    8.002
    Fotoğrafınızı parçalara ayırmadan önce Views > Rullers yaparak veya CTRL+R tuşlarına basarak sayfanızın kenarlarında cetvelinizin gözükmesini sağlayın.

2. Adım :

Şimdi araç menüsünden Rectangular Marquee Tool (M) seçin.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi resminizin üst sol köşesinden başlayarak Rectangular Marquee aracı ile kare oluşturun.

CTRL+J tuşlarına basarak her oluşturduğunuz kareyi yeni bir layer a yerleştirin. Bu işlemi 6 kare yapacak şekilde gerçekleştirin. Sırayla çeşitli ölçülerde veya genişliklerde kareler oluşturup CTRL+J tuşlarıyla her birini ayrı layer da sergileyin. Böylece 6 layer da resmin 6 karesi olacak. Kare oluşturduğunuz zaman background resmin seçili olduğuna emin olun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra background resminizi silebilirsiniz.

3. Adım :

Layer > Blending Option seçin veya mouse ile herhangi bir layer dayken de sağ tuşa basarakda tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz değerleri girin ve en son ok. tuşuna basın.

4. Adım :

Bunu yaptıktan sonra layer ınıza mouse ile sağ tıklayarak Copy Layer Style yazısını seçin ve diğer kalan 5 layer ın üstüne teker teker tıklayarak Paste Layer Style yapın. Böylece üstte uyguladığınız efekti diğer layer lar da da uygulayabileceksiniz.

5. Adım :

Son olarak bazı layer ları biraz döndürerek puzzle ın daha iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşte puzzle resminiz hazır durumda olacaktır.

€MR€_06 ve Baran bunu beğendi.
  2. Baran VİP ÜYE

Beğenilen Mesajları:
    1.231
  3. €MR€_06 S.MODERATÖR

Beğenilen Mesajları:
    534
    Paylaşıma emeğine teşekkür ederim.
  4. YLDZ Administratör Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    5.989
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.